UspechÚspěch je dnes jedním nejžádanějších produktů. Podstatná část naší populace čte knížky, ve kterých jejich autoři motivují ke snadnějšímu zvládání života. Nejčastějším smyslem je pak úspěch ve zvládání stresu, úspěch při vaření, úspěch ve finanční oblasti, úspěch v zaměstnání, úspěch ve sportu nebo v oblasti umění, ze kterých obvykle pochází většina dnešních celebrit, rozuměj úspěšných lidí. Existují dokonce i církve, které jsou založeny na vedení svých oveček k prosperitě.

Jedním ze zásadních kamenů úspěchu pak je pozitivní myšlení. Setkáte se s ním všude. A není pochyb, že zdravé a vhodné nasměrování člověka pozitivním směrem je pro život tou nejlepší volbou. Ale i z úspěchu nebo pozitivizmu se může stát náboženství. Kolik víkendově, webově nebo knižně motivovaných hledačů pozitivních energií a nasměrování v praktickém životě psychicky zkolabovalo pod tíhou své nedokonalosti. Prostě nedokázali udržet pozitivní směr stejně „snadno“, jako jeho/její vůdce, přednášející, pastor, guru nebo pozitivně naladěný hlas z dabingového studia.

V posledním večeru přednášek z cyklu LEPŠÍ ŽIVOT (SKORO) BEZ INVESTIC se prof. RNDr. Vladimír Král, DrSc. zaměří na hledání pozitivního směru v životě. O téma se rozdělí společně s pastorem Mgr. Alešem Kociánem a věříme, že se nebude jednat o žádnou lacinou motivaci. Přednáška Pozitivní myšlení jako klíč k úspěchu v životě začíná v sálu Staré radnice v sobotu 23. listopadu 2013 v 17 hodin. Stará radnice leží v jihozápadní části Havlíčkova náměstí čp. 446, nad prostory Krajské knihovny Vysočiny. Záznam přednášky zde.