V sobotu 17. 11. 2012 (v 17 hodin) se bude v sále Staré radnice na havlíčkobrodském Havlíčkově náměstí konat poslední přednáška z cyklu GENY A MOJE CHOVÁNÍ.

prof. Vladimír Král

Prof. RNDr. Vladimír Král, DrSc. se v ní bude zabývat tématem: CO ROZHODUJE O NAŠÍ BUDOUCNOSTI – jakou máme perspektivu? Rozhoduje o naší budoucnosti pouze naše genetická výbava, nebo máme v životě alespoň v něčem na výběr?

Prof. Král je světově uznávaným vědcem. Vyučoval na univerzitách v japonském Kjótu, Austinu v USA a nyní učí na pražské Vysoké škole chemicko-technologické. Na této škole vede i Laboratoř molekulárního rozpoznávání, která mimo jiné vyvinula přírodní dopravní systém, který je schopen dopravit léčivou látku pouze do nádorových buněk bez poškození ostatních. Publikoval stovky článků ve vědeckých časopisech a napsal řadu knih. Je spoluautorem objevu sloučeniny, která dává naději nemocným AIDS na zastavení nebo značné zpomalení jejich nemoci. Prestižní britský deník The Telegraph tento objev zařadil v roce 2009 mezi deset nejvýznamnějších na světě. Věnuje se vědecké práci ve farmacii, je členem řady vědeckých týmů.