Na podzim loňského roku se v sále Staré radnice konaly 3 úspěšné a hojně navštívené přednášky profesora Vladimíra Krále, DrSc. Ještě během konání poslední přednášky jsme se s panem profesorem pokoušeli domluvit možnost letošního pokračování – a povedlo se.
Přijměte proto pozvání na cyklus dalších 3 přednášek, tentokrát s tématem, které je uvedeno v záhlaví – Lepší život (skoro) bez  investic, aneb investujete do sebe. Přednášky se budou konat opět v sálu Staré radnice, vždy v sobotní podvečer od 17 hodin, a sice 9. 11., 16. 11. a 23. 11. 2013.

Profesor Král je současným předním evropským vědcem v oborech supramolekulární chemie, nanotechnologií a molekulárního inženýrství. Působil v prestižním institutu Maxe Plancka pro medicínský výzkum v německém Heidelbergu, ve slavné Sessler Group a institutu Howarda Hughese v USA. Vyučoval na univerzitě v japonském Kjótu, byl ředitelem výzkumu léčiv v Zentivě a nyní vede mezinárodně respektovanou Skupinu molekulárního rozpoznávání na pražské Vysoké škole chemicko-technologické. S kolegy připravuje molekulární systémy pro včasnou diagnostiku nemocí, dávkovací a transportní molekulární systémy pro účinnější
a bezpečnější léčbu. Publikoval desítky patentů a stovky článků ve světových vědeckých časopisech, napsal řadu knih a je mimo jiné spoluautorem senzačního objevu sloučeniny, která je nyní úspěšně testována a dává naději nemocným AIDS na zastavení nebo značné zpomalení jejich nemoci.