Náš sbor nemá tolik dětí a nepořádá samostatně letní tábory. Letos se naše děti přidružily k táboru, který pořádal sbor Ledeč nad Sázavou – Vlastějovice. Jedním z účastníků byla Elenka a položíme jí pár otázek.

P1110490Elenko, s kým jsi na tábor jela?

Jeli jsme tři – já a moji dva spolužáci – Jaroušek a Mireček. Patříme do oddílu Pathfinderu ve Vlastějovicích.

Kde a kdy tábor byl?

U Světlé nad Sázavou, na louce Malý Mlýnek. Spali jsme ve stanech s podsadou a bylo nás tam přes padesát. (To když započítáme i psy 🙂 – pozn. red.)P1120211

Jak vypadal běžný den?

V sedm hodin byl budíček, za půl hodiny rozcvička a v osm hodin snídaně. V půl deváté nástup – vztyčovali jsme denní  vlajku  a následovaly povinnosti skupinek (pomáhat v kuchyni, dělat dřevo apod.).  Dopoledne jsme se něco učili – např. postavit různé druhy ohňů, batikovat, vyráběli jsme lodě z kůry nebo kytky z pytlíků od čaje. V poledne byl oběd a do jedné  musel  být  klid. Pak byla odpolední bojovka s nějakým cílem, za splněné úkoly jsme dostávali písmenka. Byly jsme čtyři skupiny, kdo byl první dostal nejvíc písmenek, poslední, nejméně. Na konci tábora už jsme měli tolik písmenek, že jsme z nich mohli sestavit tajnou zprávu.. Po večeři byl nástup, sundali jsme denní vlajku a pověsili noční. Dostávali jsme poštu. Po nástupu se každá skupinka sešla k večernímu povídání. To když skončilo, tak jsme se zase všichni dohromady sešli u ohně, kde se zpívalo a kazatel Aleš Kocián měl příběh. Před spaním ještě bylo horké křeslo – kdo v něm seděl, odpovídal dotazy. Po desáté hodině už byla večerka a noční hlídky.

Jezdili jste také na nějaké výlety?

Na zříceninu hradu Orlík, tam jsme dokonce přespávali ve sklepení. Navštívili jsme i vodácký tábor a podzemí ve Světlé.

A jaké jste měli počasí?OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celý tábor bylo velké vedro a prožili jsme hodně bouřek. Jednou nás museli dokonce odvézt do Světlé do školy a tam jsme zůstali do druhého dne – padaly stromy a pobořila se nám polní kuchyň. (Tábor byl od nedělního podvečera 4.8. do pondělního odpoledne vlivem nečekaně silného větru a pádu mnoha stromů v okolí tábora nuceně evakuován – pozn. red.)

A jak jste prožívali soboty?

Sobota byl návštěvní den. Přijeli třeba lidi z ledečského sboru nebo od nás ze sboru Maruška Sváčková s Románkem. Byla pobožnost, při které jsme hráli nějaké Biblické příběhy, jako divadlo. Tu poslední sobotu jsme měli závěrečnou oslavu s dobrou večeří a dostali jsme dárky.

A co se ti na celém táboře líbilo nejvíc ?

P1120216Pejsek Willi. Byl to zlatý retriever a byl u nás ve skupince.

A co bylo na celém táboře nejhorší?

Ta velká bouřka.  Ale jinak byl celý tábor moc pěkný a děkuji všem, kteří ho pro nás připravili.

Jaroslava a Elen Ščerbovy