Počínajíc úterkem 2. 11. budou moci lidé v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod na pietním místě u budovy ředitelství kdykoliv zapálit svíčku a vzpomenout na své blízké či přátele, kteří zemřeli na onemocnění Covid-19.

Akce bude zahájena v úterý 2. 11. v 17.00 za účasti farářů a duchovních z Havlíčkova Brodu, starosty města Jana Tecla a ředitelství havlíčkobrodské nemocnice.

Několikadenní akce nabídne možnost prostřednictvím krátkého zastavení, zapálením svíčky či modlitby vyjádřit vzpomínku na Ty, kteří zemřeli. Tímto také mohou vyjádřit vděčnost lékařům a zdravotníkům, kteří o životy jejich blízkých, často na hranici vlastních sil zápasili a museli se těžce vyrovnávat s tím, že pro ně nemohou více učinit. Doba pandemie zasáhla společnost nejen tím, že lidé vážně onemocněli či zemřeli na covid-19, ale výrazně ovlivnila léčbu jiných vážných onemocnění, u kterých by pacienti za jiných okolností měli lepší předpoklady k uzdravení. V zimních a jarních měsících byla také opatřeními vlády ČR omezena účast na rozloučeních a pohřbech, proto mnoho lidí nemělo možnost jít se s blízkými rozloučit. Často šlo o příbuzné, přátele, bývalé spolužáky, sousedy z okolí, bývalé či současné kolegy z práce. Také pro ně a pro jejich vzpomínku bude tento prostor určen.

Za havlíčkobrodskou nemocnici Petra Černo, tisková mluvčí

za duchovní David Šorm, evangelický farář.

 

Plakátek ve formátu pdf najdete zde.