I v letošním roce si vás dovolujeme pozvat na červnovou Noc kostelů v pátek 9.6.2017 – letos se v různých obměnách budeme setkávat s jejím hlavním podtitulem a tématem, kterým je: SVĚTLO.

Videopozvánka Noc kostelů 2017

Po loňském úspěchu s Kartičkou poutníka se s ní na svou pouť můžete vydat i letos. Kartička je určená na sbírání pamětních razítek a získáte jí na kterémkoliv ze zúčastněných míst. Za naplněnou kartičku získá každý poutník malou odměnu – a bude jen na vás, na kterém z míst se o odměnu přihlásíte, protože každý si připravil něco jiného, bude to možná trochu loterie. A nebo ne, když se zeptáte 🙂

 

Starokatolická církev, Křesťanské společenství Havlíčkův Brod a Církev adventistů sedmého dne jsou tři sbory, které v Havlíčkově Brodě nemají vlastní prostor ke scházení, a scházejí se v pronájmu. Zástupci těchto tří společenství připravili program v kapli Povýšení svatého Kříže v areálu havlíčkobrodské nemocnice – tzv. nemocniční kapli.

Pro letošek se u nás můžete seznámit s historií této kaple, zaposlouchat se do pásma křesťanských písní, a vyslechnout několik krátkých biblických zamyšlení. Krom toho bude připravena výstava kreseb a maleb odsouzených žen z věznice ve Světlé nad Sázavou. Tato díla jsou určená pro mezinárodní výstavu Art & Prison v Berlíně, a po jejím skončení budou v roce 2018 součástí  putovní výstavy po několika větších evropských městech.

Noc kostelů 2017 – pátek 9. června – v nemocniční kapli konkrétně od 18:00 do 21:00. Po uzavření kaple si můžete projít i další zapojená místa a následně se po 22 hodině zúčastnit světelného průvodu na Havlíčkovo náměstí, kde proběhnou modlitby za město.

Naše pozvání platí i do dalších havlíčkobrodských kostelů, které budou ve jmenovaný pátek otevřené – všichni organizátoři mezi sebou spolupracují tak, aby si návštěvníci během několika hodin mohli projít všechny nebo alespoň většinu otevřených míst, a ještě k tomu mohli shlédnout nebo vyslechnout co nejzajímavější program. Budeme se s vámi těšit na viděnou.

Kompletní informace k Noci kostelů v Havlíčkově Brodě dohledáte zde.