Noc kostelů je už několik let akcí, která se pomalu, ale jistě zabydluje i v českých krajích. Ne, že by v Havlíčkově Brodě probíhala poprvé, ale v letošním roce se poprvé připojují i 3 církve, které v Brodě nemají své vlastní kostely nebo sborové domy – jsou to havlíčkobrodští členové starokatolické církve, křesťanského společenství a církve adventistů sedmého dne.

Noc_kostelu_2015
Protože jsme se zařadili mezi spolupořádající církve, přijměte i naším jménem pozvání do kaple Povýšení svatého Kříže v areálu havlíčkobrodské nemocnice – tzv. nemocniční kaple – kde se v den konání Noci kostelů 2015 – v pátek 29. května od 18:00 do 19:30 můžete spolu s námi seznámit s prostorem této kaple, zaposlouchat se do pásma křesťanských písní, a vyslechnout 3 krátká biblická zamyšlení.

Naše pozvání platí i do dalších havlíčkobrodských kostelů, které budou ve jmenovaný pátek otevřené – všichni organizátoři mezi sebou spolupracují tak, aby si návštěvníci během několika hodin mohli projít všechny nebo alespoň většinu otevřených míst, a ještě k tomu mohli shlédnout nebo vyslechnout co nejzajímavější program. Budeme se s vámi těšit na viděnou.

plakátek-NOC-2015-korektura-4

Plakátek na Noc kostelů 2015 Havlíčkův Brod v plném rozlišení je ke stažení zde.